"W lustrze widzę tylko dużą pupę i obwisły biust. A mój ulubiony strój to szeroka bluzka i dżinsy" - narzekają panie, wierząc, że jedynym ratunkiem na świetny wygląd jest operacja plastyczna. "Chcemy to zmienić" - mówi Yvette Żółtowska-Darska, szefowa TVN Style. Jak? Pokazując, że ładną można być w każdym wieku i w każdym rozmiarze. Wszystko w programie "Jak pięknie wyglądać nago". Stacja właśnie ogłosiła casting dla uczestniczek.

Reklama

"To program dla kobiet, które uważają, że są brzydkie. Chcemy im pokazać, że nie mają racji. I nie chodzi tylko o zewnętrzną przemianę z pokracznego kaczątka w przysłowiowego łabędzia, ale i o głębszą ingerencję w ich psychikę. Bohaterki mają nabrać pewności siebie i dostrzec swoje atuty" - tłumaczy.

Program pojawi się na wiosnę, jest oparty na brytyjskiej licencji. Do końca roku wybranych zostanie osiem bohaterek, każda weźmie udział w jednym odcinku. Casting ogłoszono też dla prowadzących. Kto to będzie? "Szukamy ciepłej, wzbudzającej zaufanie i energetycznej osoby, która nie tylko podpowie uczestniczkom, jak eksponować swoje atuty, ale zdobędzie ich zaufanie i pomoże uwierzyć w siebie" - dodaje szefowa kanału.

Bo przed uczestniczkami programu nie lada zadanie. Będą musiały pokazać się w samej bieliźnie, i to w centrum miasta (billboard ze zdjęciem będą komentowali przypadkowi przechodnie), opowiedzieć o swoich kompleksach, a na koniec wziąć udział w rozbieranej sesji. Czy znajdą się na tyle odważne panie? "Obnoszenie się z kompleksami to nie dla mnie" - mówi 32-letnia Anna Wyszyńska, menedżer w wydawnictwie.

Ale producenci nie mają wątpliwości - chętne na pewno się znajdą, a to pomoże innym. Prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, jest tego samego zdania. "Nawet jeśli większa część kobiecej widowni nie zdobyłaby się na odwagę, by wziąć udział w programie, to na pewno z chęcią skorzysta z rad udzielanych bohaterkom" - przyznaje. Uważa, że Polki są zakompleksione, wstydzą się nagości, myślą, że są nieatrakcyjne dla partnerów, nie akceptują tego, że z biegiem czasu ich ciało się zmienia. "A ten program może zadziałać na zasadzie: zobacz, co możesz zrobić. Pomoże uwierzyć we własne siły, pokaże, jak wyeksponować swoją seksualność, nauczy ekspresji" - mówi.