Sprawdziliśmy, gdzie się można wybrać w najbliższych miesiącach. Popisy koszykarzy Los Angeles Lakers (od 75 zł), występ kultowego Buena Vista Social Club w Londynie (od 90 zł), koncert Ozzy'ego Osbourne’a w Portland (od 250 zł) czy słynny musical "Lion King" na nowojorskim Broadway’u (od 160 zł) to tylko nieliczne propozycje emocjonujących widowisk. "Najlepsze światowe sztuki, aktorzy są na wyciągnięcie ręki - cieszy się Jacek Wakar, krytyk teatralny, i wylicza: Old Vic Theatre, Comedy Frances, Broadway czy Neue Wasche w Berlinie. - Nie można przegapić angielskiej wersji "Króla Lwa" czy "Nędzników", którzy od 10 lat nie schodzą z afisza".

Reklama

Również Robert Leszczyński, krytyk muzyczny, zachęca do wyjazdów na zagraniczne koncerty. "Do Warszawy przyjeżdżają muzyczne trupy, gwiazdy, których nikt nie chce już oglądać - mówi. - Byłem na Rolling Stonesach w Belgradzie, i był to nieporównywalnie lepszy koncert od tego warszawskiego" - dodaje. Leszczyński przekonuje, że zbliżający się występ Lenny’ego Kravitza w Phoenix może być sporym wydarzeniem - kto może, powinien się więc wybrać do USA.

Nie brakuje też propozycji dla miłośników sportowych wrażeń. Już można zabukować bilet na styczniowy pojedynek piłkarzy Arsenalu London i Birmingham City (od 60 zł) czy turniej French Open rozgrywany w maju na kortach w Paryżu. "Wydarzenie, które po prostu trzeba zobaczyć, to Mistrzostwa Europy w Pływaniu, które odbędą się 13 - 16 grudnia w Debreczynie na Węgrzech. Polacy zazwyczaj wracają z tej imprezy z kilkoma medalami. Tegoroczne mistrzostwa są szczególne, bo 13 grudnia Otylia Jędrzejczak obchodzi urodziny. Tego nie można przegapić" - mówi Przemysław Babiarz, dziennikarz sportowy TVP.

Jak kupić bilet na te wszystkie imprezy? Po prostu trzeba się wybrać do Teatru Bajka w Warszawie lub do katowickiego Centrum Kultury przy pl. Sejmu Śląskiego 2, przejrzeć oferty i zapłacić. Nie będzie żadnych dodatkowych opłat za pośrednictwo. Sami zdecydujemy, w jakim miejscu chcemy siedzieć. Kasjerka wydrukuje oryginalny bilet. Warto też pomyśleć, jak dojedziemy na miejsce i gdzie się zatrzymamy. Wkrótce w sprzedaży będą pełne pakiety z biletem lotniczym i miejscem w hotelu. Na razie jednak o transport i nocleg musimy zadbać sami.

Aby ułatwić wam wybór, przygotowałyśmy tabelę z imprezami, które się odbędą w najbliższych miesiącach. Niżej podajemy nazwę wydarzenia i miejsce, w którym się odbędzie, cenę wejściówki oraz cenę najtańszego biletu lotniczego w obie strony (wylot dzień przed imprezą, powrót dzień po).