Po odejściu z telewizji publicznej Lis był m.in. głównym prezenterem i współtwórcą "Faktów" w TVN i dyrektorem programowym Telewizji Polsat. Opublikował też kilka książek.

Reklama

We wrześniu 2007 Lis rozstał się z telewizją Polsat i przeniósł do internetu swój program "Co z tą Polską?". Podobny tytuł - "Co z Polską" - ma mieć, według tvn24.pl, jego program w TVP.

W programie II TVP Tomasza Lisa będziemy oglądać co tydzień, w każdy poniedziałkowy wieczór. Ostateczna godzina nadawania nie została jeszcze ustalona, ale prawdopodobnie pora emisji będzie się częściowo pokrywała z konkurencyjnym talk-showem "Teraz My" emitowanym w TVN.

"Program Tomasza Lisa w TVP2 oznacza, że zagości u nas publicystyka na najwyższym poziomie, która wzbogaci debatę publiczną" - zapewnia dyrektor Dwójki Wojciech Pawlak.

Gośćmi dziennikarza będą politycy oraz popularne osoby życia publicznego. A sam program ma łączyć cechy magazynu publicystycznego z pełnym rozmachu widowiskiem telewizyjnym - czytamy w komunikacie TVP. "To nam teraz dopiero da popalić" - skomentował w TVN24 sekretarz klubu PiS, Joachim Brudziński.

Tomasz Lis programowi i sobie stawia dwa cele: wysoką oglądalność i wysokie udziały w rynku. "Po drugie chcę, by pod względem poziomu i dziennikarskich standardów program był porównywalny z najlepszymi programami publicystycznymi w najlepszych europejskich telewizjach publicznych" - twierdzi.

Bronisław Wildstein z kolei ma za sobą prezesurę w Telewizji Polskiej. Rada Nadzorcza powołała go jednogłośnie na to stanowisko 11 maja 2006 roku. Szefem TVP był do 26 lutego 2007 roku, zastąpił go obecny prezes Andrzej Urbański. Wcześniej Wildstein był publicystą m. in. "Rzeczpospolitej" i "Wprost". Wsławił się ujawnieniem tzw. listy Wildsteina - pochodzącego z IPN katalogu dotyczącego inwigilacji za czasów PRL.