"To już chyba mój szósty występ podczas finału WOŚP" - opowiada nam piosenkarka. - "W ogóle nie trzeba było mnie do tego namawiać. Z Jurkiem znamy się i lubimy, a poza tym jestem całym sercem z dzieciakami i z Orkiestrą" - dodaje finalistka programu "Idol". Ewelina sama mogła przekonać się, ile dobrego robi Orkiestra, kiedy odwiedziła Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. - "Od razu rzuca się w oczy, jak wiele sprzętów medycznych ma naklejone serduszko WOŚP. Aż strach pomyśleć, co by się działo, gdyby nagle zabrakło pieniędzy z Orkiestry" - dodaje piosenkarka.

Pomyślmy o bliskich

Na koncercie organizowanym w Warszawie Ewelina zaśpiewa trzy piosenki, bardzo energetyczne, bo niedziela zapowiada się mroźnie. "Widownię trzeba rozgrzać i nakręcić do wspólnej zabawy, więc wybrałam bardzo żywe kawałki" - tłumaczy. Ewelina zaśpiewa "Bliżej", "Nowy plan" i "I feel good" Jamesa Browna. A jak zachęcić ludzi do tego, żeby wrzucili coś do puszki? - "Każdy spotkał albo spotka na swojej drodze chore dziecko, które potrzebuje pomocy. Podczas tego dnia pomyślmy o sobie i swoich najbliższych, bo choroba może dopaść każdego z nas" - mówi Flinta.

Dziecko, dom i pies

Piosenkarka karierę rozpoczęła od udziału w "Idolu". Programu co prawda nie wygrała, ale doszła do ścisłego finału. Jej głęboki rockowy głos tak spodobał się wytwórni płytowej, że zaproponowano jej nagranie debiutanckiego krążka. Był rok 2003. Od tamtej pory Ewelina wydoroślała, nagrała kolejną płytę i dojrzała do założenia rodziny. W jednym z wywiadów zdradziła, że marzy już o dziecku. Wyznała także dziennikarzom, że na początek jednak zamierza zostać właścicielką pięknego psa.

Sześć miast jednego dnia

Tymczasem pełną parą szykuje się do niedzielnego koncertu. Jaki będzie tegoroczny finał? Oczywiście rekordowy. Fundacja ma nadzieję zebrać kwotę jeszcze większą niż rok temu. Pieniądze będą przeznaczone dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. W całym kraju zorganizowano ponad 1600 sztabów, a na ulice wyjdą dziesiątki tysięcy wolontariuszy. Dyrygent WOŚP Jurek Owsiak będzie w ciągu jednego dnia aż w sześciu miastach. Zacznie od Helu, potem odwiedzi sztab w Gdańsku. Stamtąd samolotem poleci do Wrocławia. Po południu wizyta w Krakowie, a potem przed godz. 20.00 Owsiak pojawi się pod Pałacem Kultury w Warszawie, by zapalić Światełko do Nieba. Jak zawsze na koniec zdartym gardłem podziękuje wszystkim ludziom wielkiego serca i zaprosi na kolejny finał. W tym roku po raz pierwszy finał WOŚP będzie można zobaczyć nie tylko w TVP 2, ale także w TVN.

niedziela

godz. 13.30, TVN , Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

godz. 19.55, TVP 2 ,16. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koncert, 35 min.