"Mogę już potwierdzić, że ruszamy z wielkim show <Gwiazdy w cyrku>, który realizujemy we współpracy z Cyrkiem Zalewski" - mówi DZIENNIKOWI Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu. Będzie to polski odpowiednik formatu produkowanego przez Endemol "Celebrity Circus". Przez kilka tygodni gwiazdy pod okiem profesjonalistów będą się uczyć sztuki cyrkowej. Co tydzień zaprezentują się w nowej dyscyplinie. Ich występy oceni jury, a widzowie zdecydują, kto odpadnie z programu.

Reklama

Jak się dowiedzieliśmy, w polskiej edycji wystąpi dziewięć gwiazd, m.in. Grażyna Wolszczak, Szymon Wydra, Piotr Pręgowski, Marek Siudym i Anna Powierza. Show poprowadzi Zygmunt Chajzer, a będzie mu towarzyszyć Agnieszka Popielewicz. Wiemy także, że w jury zasiądą m.in. Ewa Zalewska z Cyrku Zalewski, Przemysław Saleta i iluzjonista Maciej Pol. Widzowie obejrzą program na żywo z namiotu cyrkowego. Polsat na razie nie zdecydował, w jaki dzień tygodnia będzie emitowany show. Wstępnie planowany jest na czwartkowe wieczory.

Czy Polacy będą chcieli oglądać gwiazdy w cyrku? Dziś już każda stacja ma program z rywalizującymi ze sobą "celebrytami". Wiadomo, że wiosną startują kolejne edycje "Tańca z gwiazdami" w TVN, "Gwiazd tańczących na lodzie" w TVP 2 i "Jak oni śpiewają" w Polsacie. Wszystkie te programy miały kilkumilionową widownię. "Chcemy oglądać gwiazdy, które uczą się czegoś nowego. Programy z udziałem znanych osób cieszą się niesłabnącą popularnością w naszej części Europy" - mówi Katarzyna Burzawa, dyrektor kreatywna firmy producenckiej Endemol Polska.

W tym roku w USA ma wystartować kilka formatów cyrkowych z gwiazdami w roli głównej. Przygotowują się do tego największe stacje telewizyjne, m.in. NBC i ABC. "Celebrity Circus" pokazywany był m.in. w Portugalii, Włoszech, Argentynie, Brazylii, Rosji czy na Białorusi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do podobnego programu z gwiazdami w cyrku przygotowuje się TVP 1. Licencja oparta jest na francuskim pomyśle. Pierwotnie show miał wystartować już wiosną, ale ostatecznie jego premierę przełożono na jesień. W czerwcu widzowie zobaczą pilot programu. Ma go poprowadzić Natasza Urbańska, gwiazda "Przebojowej Nocy".

"Po parkiecie tanecznym było lodowisko, teraz cyrk. Wypada zapytać: co dalej, czy są jeszcze miejsca, w których nie było gwiazd?" - zastanawia się prof. Wiesław Godzic, medioznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Debiut show "Gwiazdy z cyrku" nie oznacza, że Polsat rezygnuje z pozostałych programów rozrywkowych. Jak się dowiedzieliśmy, w trzeciej edycji "Jak oni śpiewają" wystąpi Grażyna Szapołowska. To niewątpliwie największa gwiazda, która do tej pory występowała w tym programie. Oprócz niej o kontrakt płytowy będą walczyć m.in. Olga Bończyk i Dariusz Kordek. "Startujemy także z nowym programem, w którym śpiewać będą maluchy. Poprowadzą go Edyta Herbuś i Maciej Rock. Będzie on powstawać pod auspicjami Fundacji Polsat" - zapowiada Nina Terentiew.