Następca "Magdy M." i serial o punkowcu przeżywającym kryzys wieku średniego - to najważniejsze nowości wiosennej ramówki TVN. Oprócz nich w marcu pojawią się nowe odcinki znanych już programów - "Szymon Majewski Show" i "Milionerzy" oraz siódma edycja "Tańca z gwiazdami".

Reklama

Siódma i zapewne nieostatnia edycja "Tańca z gwiazdami" będzie koniem pociągowym wiosennej ramówki telewizji kierowanej przez Piotra Waltera. "Nie możemy przecież karać widzów i zdejmować z anteny programu, który nadal przyciąga przed telewizory pięć milionów ludzi" - mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji.

Sukcesem będzie zapewne też następca kultowej "Magdy M.". "Teraz albo nigdy!" pojawi się na antenie 30 marca. Pracowała nad nim ekipa "Magdy M.". Film o sercowych rozterkach dwudziesto- i trzydziestolatków, z Agatą Buzek, Mateuszem Damięckim i Rafałem Królikowskim, zajmie w ramówce miejsce show Kuby Wojewódzkiego.

Ten program jednak nie zniknie z anteny. Zostanie przeniesiony na wtorkowy wieczór i będzie emitowany po kolejnej nowości stacji, serialu "39 i pół". "Pomysły Wojewódzkiego lepiej trafią do widzów tego serialu niż do niedzielnej widowni" - tłumaczy zmiany Miszczak.

"39 i pół" to film z Tomaszem Karolakiem w roli głównej. Jest opowieścią o zbliżającym się do czterdziestki muzyku, który przed wejściem w wiek średni postanawia całkowicie odmienić swoje życie. Oprócz Karolaka w serialu pojawią się też Magdalena Zawadzka, Daria Widawska czy Dorota Deląg.

Maciej Król, analityk rynku mediów z firmy Mediacom, uważa, że jeden rzut oka na nową ramówkę TVN pozwala stwierdzić, że stacja za cel obrała sobie kupienie kobiecej części widowni telewizyjnej. "Dlaczego? To dość oczywiste. To przecież panie stanowią większy jej odsetek" - tłumaczy.

Potwierdza to dr Adam Szynol, medioznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego: "TVN okupuje się na swojej pozycji. Nowymi propozycjami chce utrzymać widzów z wielkich miast i być alternatywą dla tych wszystkich, którzy nie będą zainteresowani oglądaniem meczów Euro 2008 w konkurencyjnych stacjach. A przecież to głównie kobiety".

Edward Miszczak dodaje: "Jedno w sprawie Euro jest pewne. My tych meczów nie pokażemy, dlatego będziemy bardziej atrakcyjni dla pań".

Dyrektor programowy TVN zapowiada również, że stacja rocznie chce produkować po pięć filmów i seriali. W tym roku jednym z nich będzie fabularno-dokumentalny serial o polskim Jamesie Bondzie pt. "Szpieg". Losy Mariana Zacharskiego, najsłynniejszego agenta polskiego wywiadu, prześledził Bohdan Rymanowski, dziennikarz TVN i TVN 24.

Oprócz nowości stacja Piotra Waltera nie rezygnuje ze swoich sztandarowych pozycji - "Niani", "Kryminalnych" i programu Szymona Majewskigo, w którym w ramach "Rozmów w tłoku" pojawią sie nowi "bohaterowie" - Katarzyna Cichopek i Janusz Palikot, poseł PO.