Dziewięć nominacji i osiem Złotych Malin stawia najnowszy film Lohan wśród niechlubnych rekordzistów w historii konkursu o Złote Maliny. Lohan została uznana za najgorszą aktorkę i najgorszą parę ekranową (w filmie występuje w podwójnej roli sióstr bliźniaczek), a "I Know Who Killed Me" uznany został za najgorszy film roku, dostał też nagrody m.in. za najgorszy scenariusz i reżyserię.

Zdecydowanie najgorszym aktorem został Eddie Murphy, nagrodzony za udział w filmie "Norbit". Aktorstwo czarnoskórego komika jest tak fatalne, że Złotą Malinę dostał nie tylko za rolę główną, ale również za role drugoplanowe - co ciekawe nie tylko męską, ale również żeńską. Co ciekawe "Norbit" należy do najbardziej kasowych filmów zeszłego roku. Tylko w USA zarobił ponad 158 milionów dolarów.

Złote Maliny przyznawane są przez fundację Raspberry Foundation od 1992 r. w przeddzień uroczystości wręczania Oscarów. Nagrodą za najgorsze filmy są plastikowe statuetki pokryte złotą farbą. Zdobywcy nagród zazwyczaj nie pojawiają się na uroczystości, na której ogłaszani są zwycięzcy.

Oto pełna lista kategorii Złotych Malin:

Najgorszy film: I Know Who Killed Me

Najgorszy aktor: Eddie Murphy (Norbit)

Najgorsza aktorka: Lindsay Lohan (I Know Who Killed Me)

Najgorsza aktorka drugoplanowa: Eddie Murphy (Norbit)

Najgorszy aktor drugoplanowy: Eddie Murphy (Norbit)

Najgorsza para ekranowa: Lohan w roli bliźniaczek w "I Know Who Killed Me"

Najgorszy reżyser: Chris Siverston (I Know Who Killed Me)

Najgorszy scenariusz: Jeffrey Hammond (I Know Who Killed Me)

Najgorszy Remake: I Know Who Killed Me

Najgorszy Prequel lub Sequel: Daddy Day Camp

Najgorszy Horror: I Know Who Killed Me