Inne
Reklama
Inne
Inne
Inne
Inne

"Age of Conan" to ostatnio jedna z najlepiej sprzedających się gier na świecie. Według producentów - firmy FunCom - gra w nią już ponad milion osób na całym świecie. Co je przyciągnęło? Oprócz możliwości gry w świecie najsłynniejszego barbarzyńcy świata, bohatera filmów, komiksów i książek, przede wszystkim grafika.

"Age of Conan" jest jedną z najpiękniejszych gier MMO dostępnych na rynku. Potwory i bohaterowie wyglądają niezwykle realistycznie, tak samo jak regiony Hyborii, po których podróżujemy. Niestety oznacza to, że do ustawienia najwyższej jakości obrazu potrzebujemy naprawdę mocnego komputera. Nawet na komputerze z ośmioma gigabajtami ramu i kartą graficzną 8800 GTX, gra potrafi się zaciąć.

Cieszy to, że "Age of Conan" nie jest typową grą sieciową, w której musimy wcielić się w elfa, krasnoluda czy człowieka. Tu gramy tylko ludźmi, wybieramy naród i klasę postaci. W dodatku możemy wygląd naszej postaci ustawić tak, jak chcemy - sami decydujemy o kształcie twarzy czy budowie ciała, więc żaden z bohaterów nie będzie wyglądał tak samo.

>>> Kliknij, aby kupić tę grę w cenie 199,90PLN. <<<

Niestety zadania, które dostaje nasz bohater, nie różnią się niczym od tych znanych z innych gier. Znowu musimy szukać dziesięciu skór potworów czy przynieść głodnemu żebrakowi cztery ryby. Nawet, jeśli jesteśmy kapłanem złego boga Seta i ostatnie, co chcemy, to pomagać biednym.

"Age of Conan" wyróżnia się za to brutalnością. Po celnych ciosach krew tryska strumieniami, a przeciwnicy tracą ręce i nogi. Do tego gra pełna jest nagich kobiet, ale taki jest świat Conana - nie dla grzecznych dzieci. W grze zastosowano też interesujący system walk. Wybieramy, którą część ciała przeciwnika chcemy zaatakować, naciskając odpowiedni klawisz klawiatury. Przy ostrych walkach gra zamienia się w bezładne walenie w klawisze.

Walczymy z potworami znanymi z książek i komiksów o Conanie. Przeciwko nam staną nie tylko piraci czy wojownicy służący Toth-Amonowi. Będziemy też musieli zmierzyć się ze zwierzyńcem Hyborii. A wielka szara małpa zabije nas równie szybko, co wróg.

Do wyboru mamy dwa typy serwerów, na których będziemy grali - nastawione na walkę z innymi graczami i takie, na których zabijamy tylko potwory, a wojny z innymi ludźmi możemy toczyć tylko w jednym regionie mapy. Na serwerach gracz kontra gracz (PvP) trzeba jednak uważać. Dla wielu ludzi największą zabawą jest zabijanie nowych graczy, a w takich walkach nie mamy żadnych szans.

To jednak nie zmienia obrazu gry. "Age of Conan" jest jedną z najlepszych gier MMO, które ujrzały ostatnio światło dzienne. Jeśli FunCom zadba o naprawienie nielicznych błędów, to gra może okazać się hitem, który wreszcie pokona najbardziej znaną grę sieciową - "World of Warcraft".

>>> Kliknij, aby kupić tę grę w cenie 199,90PLN. <<<