Wiadomo, że w Polsce najjaśniej świecą gwiazdy z galaktyki telewizyjnej. Organizatorzy festiwalu, starając się sprostać oczekiwaniom wczasowiczów, sprowadzają więc nad Bałtyk aktorów, udzielajacych się w popularnych tasiemcach. W tym roku w Miedzyzdrojach będzie można zdobyć autograf bohaterów seriali lekarskich: "Na dobre i na złe", "Daleko od noszy" i przedpotopowej "Doktor Ewy".

Jako najważniejsze wydarzenie imprezy organizatorzy awizują jednak odsłonięcie ławki poświęconej pamięci Gustawa Holoubka. Dyrektor Gali Gwiazd, Andrzej Strzelecki podkreśla, że będzie to pierwszy w Polsce pomnik (?) zmarłego w marcu aktora. Uroczystość zaplanowano na 3 lipca. Twórcą ławki jest 26-letni rzeźbiarz Michał Selerowski.

W programie festiwalu są tradycyjne nocne pokazy filmów na plaży ("Lejdis", "Ogród Luizy" i "Rozmowy nocą"), koncerty Moniki Brodki i Łukasza Zagrobelnego, a także wakacyjna szkoła tańca, którą poprowadzi jurorka programu "Taniec z gwiazdami" - Iwona Pavlović. Z myślą o miłośnikach Melpomeny zaplanowano spektakle: "Stolik na pięć osób" w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza, "Kobiety w sytuacji krytycznej" Krystyny Jandy i "Mężczyźni na skraju załamania nerwowego" w reżyserii niedawno zmarłego Piotra Łazarkiewicza. Do czytania książek będą namawiać znani z telewizji Tomasz Jastrun i Kazimiera Szczuka.