Trasa "Sticky & Sweet" (czyli "Lepka i słodka") zacznie się w walijskim Cardiff. Potem Madonna nawiedzi najważniejsze europejskie stolice: Berlin, Amsterdam, Rzym, Londyn, Lizbona, Paryż, Wiedeń i Ateny, tradycyjnie omijając Polskę. W październiku i listopadzie będzie można ją zobaczyć i usłyszeć po drugiej stronie Atlantyku. Firma, organizująca tournée, zapłaciła Madonnie za ten przywilej skromne 120 milionów dolarów.

Reklama

Najnowszy album wokalistki "Hard Candy " delikatnie mówiąc nie miał entuzjastycznych recenzji, ale w 27 krajach trafił na szczyt list sprzedaży. W programie lepko-słodkiego tournée znajdą się także starsze hity: "Vogue", "Into The Groove", "La Isla Bonita" czy "Like A Prayer". Nie wiadomo jeszcze, jakie dodatkowe atrakcje 50-letnia wokalistka wymyśliła dla swych fanów. Podczas poprzedniej trasy, "The Conffessions Tour", parodiowała ukrzyżowanego Jezusa. Ostatnio jej specjalnością stały się demonstracyjne, namiętne pocałunki z kobietami.

Madonna przyszła na świat 16 sierpnia 1958 roku w Bay City w stanie Michigan. Była trzecim z ośmiorga dzieci włoskich emigrantów. Świat usłyszał o niej 26 lat później, gdy zaśpiewała piosenkę "Like a Virgin". Madonna, przeciętna wokalistka, zawsze potrafiła dostosować się do zmiennych mód i dobrze dobierać współpracowników. Nieustanne zmiany image'u oraz wykalkulowane skandale utrwaliły jej mocną pozycję na popkulturowym rynku.

Według "Księgi rekordów Guinenessa" z 2007 roku Madonna jest najlepiej zarabiającą piosenkarką w historii muzyki pop. Dzierży także rekord w kategorii najbardziej dochodowej kobiecej trasy koncertowej wszech czasów ("The Confessions Tour" - 260 milionów dolarów zysku). Magazyn "Forbes" wycenia jej majątek na 325 milionów dolarów. Jedna z polskich stacji radiowych zapłaciła gwieździe 5 milionów dolarów za jedno zdanie, wypowiedziane w reklamie.

Madonna sprzedaje ubrania, pisze bajki dla dzieci, lansuje kabałę. Tylko jej miłość do kina nie została odwzajemniona. Z 20 filmów, w których wystąpiła królowa popu, tylko dwa nadają się do oglądania: "Evita" i "Desperacko szukając Susan". Może dlatego, ze Madonna grała w nich poniekąd samą siebie. W tym roku piosenkarka zadebiutowała jako reżyser filmem "Filth and Wisdom" - półgodzinną komedią o ukraińskim muzyku, świadczącym w Londynie nietypowe usługi seksualne.

Kup składankę największych przebojów Madonny w wyjątkowej cenie: 65,49
» Kup teraz w sklepkultura.dziennik.pl