"Feel zgarnęli do tej pory chyba wszystkie możliwe nagrody w naszym kraju. Są młodzi, sławni i bogaci. Bezapelacyjnie możemy uznać, że to był ich rok. Tymczasem zespół jest surowo krytykowany za brak talentu muzycznego i seryjne plagiaty znanych utworów, które stały się w Polsce wielkimi hitam" - czytamy na stronie plotkarskiego portalu Lansik, który na swej stronie umieścił link do filmu, oskarżającego zespół o plagiaty.

>> Zobacz wideo z oskarżeniami pod adresem zespołu Feel

Już wcześniej internauci wytykali grupie kopiowanie nagrań Carly Simon, Celine Dion czy Nicka Lachey'a. Teraz jednak po raz pierwszy zestawiono ze sobą aż trzy teledyski Feel i innych zespołów. "Nie komentujemy tekstów z plotkarskich serwisów" - odpowiada Katarzyna Chrzanowska, przedstawicielka zespołu.

"Podobne teksty, atakujące grupę, ukazują się w sieci kilka razy w tygodniu. Przede wszystkim po to, żeby podnieść oglądalność. Co do podobieństw? W każdej piosence każdego wykonawcy można odnaleźć jakieś wpływy. Ale proszę o to pytać Piotra Kupichę. On jest autorem słów i muzyki. Ja mogę zapewnić tylko, że zespół nie wykupywał żadnych praw do używania cudzych utworów" - mówi.

Muzycy Feel nagrywają dziś muzykę w studiu przy ul. Woronicza. Niestety, nie mieli czasu, żeby odebrać nasz telefon.

Internauci od lat śledzą muzycznych naśladowców. Na stronie www.thecopycat.biz można znaleźć setki przykładów tych poszukiwań. Zobaczcie tylko, ile na tej stronie jest wykonawców z Polski.