Legrand wystąpi w Warszawie z własnym trio oraz Zespołem Muzyków Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia NOSPR z Katowic. Po przesłuchaniu nagrań polskich wokalistów jazzowych 76-letni kompozytor zaprosił do wykonania swych piosenek na koncercie Marysię Sadowską - z którą będzie śpiewał w duecie " How do You Keep the Music Playing" z filmu "Best Friend" oraz Janusza Szroma z piosenką "What are You Doing the Rest of Your Life" z filmu "The Happy Ending" .

Michel Legrand, syn Raymonda Legranda (również dyrygenta i kompozytora), swoją przygodę z filmem rozpoczął w latach 50. XX wieku. Zwrócił na siebie uwagę ścieżką dźwiękową do "Loli" (1961) oraz komedii muzycznej "Kobieta jest kobietą" (1961). Za piosenkę do "Afery Thomasa Crowna" (1968) - swego pierwszego amerykańskiego filmu - zdobył pierwszego Oscara.

Legrand skomponował muzykę do ponad 200 filmów, seriali i musicali. Zdobył wiele międzynarodowych nagród - między innymi 13 razy nominowany był do nagrody Oscara, zdobył trzy statuetki - obok "Afery Thomasa Crowna" również za muzykę do "Lata roku 1942" (1971) i piosenkę do filmu "Yentl" (1983)], 8 razy do nagrody Grammy (zwyciężył pięciokrotnie) i 14 do Złotego Globu.

Miłośnikom kina znany jest przede wszystkim z oprawy muzycznej do filmu "Parasolki z Cherbourga" (1964) nagrodzonego Złotą Palmą na festiwalu w Cannes. Polskim akcentem kariery kompozytora jest soundtrack do filmu Andrzeja Wajdy "Miłość w Niemczech" z 1983 roku. Współpracował ze słynnymi amerykańskimi jazzmanami: Milesem Davisem, Johnem Coltranem, Billem Evansem, Philem Woodsem, Benem Websterem, Hankiem Jonesem i Artem Farmerem, a w Europie z Dizzy Gillespiem i Stanem Getzem.

Kilka piosenek Francuza stało się standardami jazzowymi, chętnie wykonywanymi przez innych artystów: "What Are You Doing the Rest of Your Life?," "Watch What Happens," "The Summer Knows," oraz "You Must Believe in Spring."