„To dla mnie zaszczyt, że pokazujemy ten film w tym kraju” - powiedział po polsku Viggo Mortensen podczas pokazu filmu „Good” ze swoim udziałem na festiwalu Camerimage. Hollywoodzki aktor przyjechał do Łodzi, by odebrać Nagrodę dla Aktora za Szczególną Wrażliwość Wizualną.
Odbierając wyróżnienie, Mortensen zaznaczył, że to, co widać na ekranie nie jest tylko jego zasługą, ale efektem pracy wielu osób na planie. Wręczenie nagrody poprzedził pokaz fragmentów najważniejszych filmów z udziałem aktora, m.in. „Karmazynowego przypływu”, „Armii Boga”, „Życia Carlita”, „Portretu damy” i „Władcy Pierścieni: Powrotu króla”.
Zaprezentowany na festiwalu film „Good” w reżyserii Veincente'a Amorina powstał na motywach sztuki szkockiego dramatopisarza CP Taylora. Jego akcja rozgrywa się w latach 30. w Niemczech. Viggo Mortensen wcielił się w rolę niemieckiego profesora literatury, który stopniowo ulega wpływowi hitlerowskiej ideologii. Film wejdzie na ekrany kin 31 grudnia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane