p

Plakaty z Bettie Mae Page wisiały w sypialniach większości nastoletnich Amerykanów. Rozkochani w pięknej, uśmiechniętej i skąpo ubranej Page, piloci bombowców malowali ją na kadłubach swoich samolotów.

Tysiące zdjęć z seksowną brunetką o długich włosach pomogły doprowadzić do rewolucji seksualnej lat 60. Bettie Page stała się postacią kultową. W nieskończoność kopiowano jej czarno-białe półnagie zdjęcia, pojawiała się w komiksach, reklamom, a nawet na zapalniczkach, magnesach na lodówkę i szklankach whisky - wymienia "Los Angeles Times". W 2005 roku nakręcono film o jej życiu, "The Notorious Bettie Page".

"Ciężko czasem określić, w jaki sposób dana osoba trafia do masowej świadomości i staje się ikoną" - powiedział twórca magazynu "Playboy", Hugh Hefner. "Bettie Page była jedną z pierwszych dziewczyn Playboya, stała się prawdziwą ikoną, na nowo definiując piękno i style w modzie. Potem znikła. Wiele lat później pojawiła się raz jeszcze i zostaliśmy przyjaciółmi. Jej odejście jest czymś wyjątkowo smutnym" - dodał Hefner.