Canal + przygotował pod tym względem najbardziej spójną ofertę. Proponowany przez stację Muzyczny Sylwester to wielogodzinna przygoda z najróżnorodniejszym repertuarem rytmów. Zacznie się już o 15.45 filmem „Dreamgirls”, dzięki któremu przeniesimy się w czasie w lata 60., a geograficznie do Chicago, gdzie trzy przyjaciółki zakładają zespół i wraz z autorem tekstów do swoich przebojów ruszają na konkurs talentów do nowojorskiego słynnego Apollo Theater. „The Dreamettes” nie zdobywają tam laurów, ale nawiązują kontakty, które w krótkim czasie umożliwią im podbicie list przebojów.

W Canal + o 17.55 zagra Maroon 5 – stacja pokaże bowiem koncert tego popularnego amerykańskiego zespołu. To zresztą nie jest jedyna koncertowa propozycja tego dnia. O22.40 zobaczymy „Live from Wembley” – zapis niezwykle żywiołowego koncertu amerykańskiej grupy rockowej Foo Fighters powstałej w 1995 roku. Koncert odbył się na słynnym londyńskim stadionie w czerwcu bieżącego roku. 100 tysięcy spontanicznie reagujących fanów usłyszało takie przeboje jak „Times Like These”, „Monkey Wrench”, „My Hero” czy „Learn To Fly”. Zespół zaprezentował również utwory z ostatniej płyty „Echoes, Silence, Patience & Grace” m.in. „Cheer Up Boys” i otwierający występ „The Pretender”.

Już w nowym roku, bo 5 minut po północy, swój występ na antenie zacznie brytyjska wokalistka Amy Winehouse.

Ci, którzy jednak będą mieli ochotę na mniej drapieżny wokal i spokojniejsze, nienasycone dramatami życiowymi teksty, chętnie spędzą wieczór z Sheryl Crow (start o 1.05). Artystka ma na koncie osiem nagranych płyt oraz wiele prestiżowych wyróżnień, w tym dziewięć nagród Grammy i trzy statuetki American Music Awards. Koncert „An Evening With Sheryl Crow” jest relacją z niedawnego występu wokalistki w nowojorskiej sali Irving Plaza. Występ stanowił element promocji najnowszego albumu Sheryl Crow zatytułowanego „Detours”.

O 2.25 ci, którzy przegapili transmisje koncertu z okazji 90. urodzin Nelsona Mandeli, będą mogli nadrobić zaległości, bo Canal+ pokaże dwugodzinną relację z imprezy w londyńskim Hyde Parku, gdy na scenie pojawili się między innymi Queen z Paulem Rodgersem, Annie Lennox, Amy Winehouse, Simple Minds, Leona Lewis, The Sugarbabes, Razorlight, Eddy Grant i Jamelia.

Marzący o podróży luksusowym statkiem transatlantyckim z artystkami rewiowymi, z pewnością nie zmruży oka przed 4.30, kiedy stacja pokaże hit z Marilyn Monroe „Mężczyźni wolą blondynki”.

Kilka muzycznych hitów ma w zanadrzu również TVP Kultura. Love story w komediowej formie musicalowej „Romanse i papierosy” (31 grudnia, godz. 15.15) to majstersztyk Johna Turturro, którego nie trzeba reklamować. Szampana z kolei można odkorkować w towarzystwie Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego, którzy w ramach specjalnego wydania„Po trochu wyciągane z lochu, czyli Archiwizji” przypomną najlepsze kawałki muzyczne z lat 80.Reklama