To on był współautorem słynnego przeboju "Superstar", który nagrywali tak różni wykonawcy jak Usher, Luther Vandross, Bette Midler czy The Carpenters. Wersja utworu w wykonaniu Sonic Youth znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Juno" i otrzymała nominację do nagrody Grammy.

Kariera Bramletta trwała ponad 50 lat. Ze swoją żoną założył blues-rockową grupę Daleney & Bonnie & Friends. W roku 1969 zespół wyruszył w trasę razem z Blind Faith, grupą, w której grał Eric Clapton. Tak rozpoczęła się wieloletnia znajomość, która zaowocowała bliską współpracą. Bramlett był producentem i współautorem piosenek na pierwszej solowej płycie Claptona. Wyprodukował też nagrania takich artystów jak: Etta James i Elvin Bishop.

W tym roku wydał album zatytułowany "A New Kind of Blues".

Bramlett zmarł w Ronald Reagan UCLA Medical Center w Los Angeles po ciężkiej chorobie. "Byłam przy nim do ostatniej chwili. Dziękuję za modlitwy, miłość i wielkie wsparcie, które pomagały nam w ciągu ostatnich siedmiu ciężkich miesięcy" – napisała na stronie internetowej muzyka jego żona Susan Lanier-Bramlett.

Posłuchaj piosenki "Let it Rain" w wykonaniu Erica Claptona:

p