"Batman: Rycerz z Gotham" ("Batman: Gotham Knight")

Zanim wielbiciele epopei o Rycerzu z miasta Gotham ujrzą trzecią część bat-opowieści w reżyserii Christophera Nolana, do widzów na całym świecie trafi DVD z animowanymi przygodami ich ulubieńca. Głosu głównemu bohaterowi użyczy Kevin Conroy.

"Little Fockers"

Pamiętacie zwariowaną rodzinę Fockersów z "Poznaj mojego tatę" (2000) i "Poznaj moich rodziców" (2004) (fragment poniżej)? Cóż, nie tylko nie sposób o nich zapomnieć, ale i oni sami zapomnieć o sobie nie pozwolą. Wracają! W planowanej na ten rok premierze "Little Fockers" ekipa dwóch poprzednich części pojawi się w sprawdzonym, skrzącym od gwiazd składzie: Robert De Niro, Ben Stiller, Teri Polo, Blythe Danner, Dustin Hoffman, Barbra Streisand.

p

"Na fali 2" ("Point Break 2")

Osiemnaście lat po premierze jedynki, Patrick Swayze i Keane Reevese znowu razem na ekranie! Choć już nie jako pełni werwy, młodzi, opaleni, przystojni surferzy, jakich znamy z pierwszej części. Akcja Dwójki rozegra się 20 lat po wydarzeniach z oryginalnej produkcji.

"Na krawędzi 2: Zapora" ("Cliffhanger 2: The Dam")

W 2006 powrócił po raz szósty jako Rocky Balboa, a w tym roku Sylvester Stallone wraca jako Rambo (patrz zapowiedź niżej) i Gabe Walker. A to oznacza, że po raz drugi od 1993 roku (fragment do obejrzenia poniżej) stanie na krawędzi. I być może także za sterami reżyserskimi: krążą informacje, jakoby Sly miał podpisać kontrakt na reżyserię obrazu.

"Obcy kontra Predatorzy 3"

Szykuje się kolejne starcie Obcych i Predatorów. Cała seria co prawda nie podoba się krytykom, ale widzowie ją pokochali: część druga "Aliens vs Predators" z 2007 roku w samych tylko Stanach Zjednoczonych zarobiła 42 miliony dolarów.

"Oszukać przeznaczenie 4" ("Final Destination 2")

Motyw śmierci, mszczącej się na tych, którzy nie umarli w przeznaczonym dla siebie czasie, wiecznie żywy (poniżej zapowiedź części trzeciej, z 2004 roku). Reżyseria - stale i niezmiennie David R. Ellis. Premiera filmu w sierpniu tego roku.

"Plan doskonały 2" ("Inside Man 2")

Plejada gwiazd na planie - Denzel Washington, Jodie Foster, Clive Owen, Willem Dafoe, gwiazda za kamerą - Spike Lee. Nic dziwnego, że przebój kinowy z 2006 roku (patrz wideo niżej) będzie miał swoją kontynuację. Na razie trwają prace nad scenariuszem. Przewidywana data premiery - przełom 2009/2010.

"Rambo 5"

Osiłek o nerwach i mięśniach ze stali także powraca! Studio Lionsgate kupiło prawa do kolejnej, piątej już części przygód Johna Rambo. W roli głównej i tym razem niezastąpiony Sylvester Stallone. Premierę planuje się na przełom 2009/2010.

"Spawn 2"

Pierwsza część, z 1997 roku, była porażką: i kasową, i artystyczną. Zarówno krytycy jak i fani tytułowego Spawna nie zostawili suchej nitki na realizatorach pierwszej ekranizacji przygód ich ulubieńca. A jednak komiksowy bohater po raz kolejny ożyje. Scenariuszem sequela zajmuje się twórca komiksowego herosa, Todd McFarlane.

"Szybko i wściekle 4"

Po "Szybkich i wściekłych" (2001), "Za szybkich, za wściekłych" (2003) i "Tokyo Drift" (2006), szybcy i wściekli operatorzy automobili wracają, żeby znowu zrobić trochę zamętu na ulicach. Reżyseria - Justin Lin. W rolach głównych - niezawodni Vin Diesel i Paul Walker. Premiera kinowa w czerwcu.

"The Ring 3"

Zabójcza kaseta wróci do kin po raz trzeci. Przeniesienie na duży ekran trzeciej części japońskiej serii horrorów - w toku. Reżyser ten sam, co Dwójki - Hideo Nakata.

"Underworld 3: Bunt Lykanów" ("Underworld 3: Rise of the Lycans")

To już niedługo. W końcowce stycznia zapowiada się kolejne, trzecie już spotkanie z walczącymi ze sobą Lykanami i wampirami. Znanych z poprzednich części Kate Beckinsale oraz Lena Wisemana zastąpią Rhona Mitra i Bill Nighy.