O "Czystej krwi" prasa pisała, że to "połączenie elementów kryminału, filmu fantasy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To serial, który utwierdza nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci".

Sam twórca serii, która przebojem wdarła się do telewizyjnej ramówki w USA (dostała dwie nominacje do Złotych Globów; zdobyła jedną statuetkę, dla najlepszej aktorki, która powędrowała do Anny Paquin) tak opowiada o swoim dziele: "Wydaje się, że jest to zwariowany serial o wampirach, które starają się wieść normalne życie, ale jeśli przyjrzymy się mu uważniej, to zobaczymy, że jest to historia o ludziach, którzy zakochują się i walczą ze swoimi demonami".

O czym jest "Czysta krew"? To historia na pierwszy rzut oka przeciętnej dziewczyny Sookie (Anna Paquin), obdarzonej nieprzeciętnymi zdolnościami czytania w myślach. Ta komplikująca życie umiejętność umożliwia jej rozpoznawanie wśród mieszkaców Ziemi wampirów... I jednego z przedstawicieli krwiolubnej nacji, 173-letniego wampira imieniem Bill (Stephan Moyer), Sookie zacznie darzyć szczególnym uczuciem.

W rolach głównych: Anna Paquin (zdobywczyni Oscara w 1994 roku za rolę w "Fortepianie") i Stephen Moyer (serial "Życie po falstarcie").

---

Obejrzyjcie zapowiedź serialu "True Blood":

p

---

"CZYSTA KREW" ("TRUE BLOOD")

HBO, od 7. lutego, godz. 22.00