The Positive

Jazz Klub Rura, ul. Łazienna 4

godz. 20.30, wstęp 15 – 20 PLN

Frontmanem zespołu jest wokalista Mateusz Krautwurst, który jako pierwszy Polak w historii odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii razem z najpopularniejszym w Europie chórem gospel – The London Community Gospel Choir. Reszta kapeli to studenci i absolwenci jazzu i muzyki estradowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ich muzyce odnaleźć można elementy charakterystyczne dla takich wykonawców, jak Marcus Miller, Herbie Hancock, Fred Hammonda czy Prince.

---

My Head Is Dubby proudly presents Junglist Convention with Kromestar

Browar Mieszczański, godz. 22.00, wstęp 15 – 20 PLN

ul. Hubska 44

Kromestar, znany również jako Iron Soul, to jeden z najlepiej rozpoznawalnych producentów dzisiejszej sceny dubstep. Tworzy także muzykę garage oraz grime. Znany ze swojego ciężkiego, chwytliwego, stylu grania i produkcji, jest rozchwytywany przez promotorów z całego świata. Ma na koncie współpracę nawet z samym DJ-em Hatch. Swoje produkcje wydaje w wielu poważanych labelach, prowadzi również własną wytwórnię. Poza nim zagrają: My Head Is Dubby crew, MK Fever, Siekiera, Crab, Kitty Litter Box i PtaQ.

---

Rabastabarbar/Kredenz

Alive, ul. Kolejowa 12

godz. 20.00, wstęp 9 PLN

Koncert dwóch młodych rockowych kapel z Wrocławia. Obie szykują materiał na swoje debiutanckie płyty. Stylistycznie najbliżej im do Red Hot Chili Peppers i Pearl Jam.

---

Nassara Night

Szepty, ul. Ruska 47/48a

godz. 21.00, wstęp wolny

Święto orkiestr perkusyjnych, gościnnie gwiazda niespodzianka.