GeForce 3D Vision

Nvidia proponuje okulary, które sprawią, że dwuwymiarowe filmy, gry wideo, fotografie ujrzymy w trójwymiarze. W Las Vegas pokazano interaktywny survival horror „Left4Dead” – podobno zombi wyglądały, za przeproszeniem, jak żywe. Okulary wymagają karty graficznej Nvidii i telewizora LCD wyświetlającego obraz z częstotliwością 120 Hz (na rynek trafiają pierwsze modele w makabrycznych cenach). Co o tym sądzimy – czytaj wyżej. Nvidia winszuje sobie za tę zabawkę 199 dolarów.

Sony VAIO P

Jeśli netbooki uważaliśmy za malutkie, jakiego zdrobnienia użyć wobec nowej serii P minikomputerów Sony VAIO? Wyglądają jak tabliczki czekolady dla łasuchów, da się je wsunąć w kieszeń. Zaledwie ośmiocalowy, podświetlany LED ekran o zaskakująco dużej rozdzielczości 1600x768, zaledwie 60 dkg z krótkim ogonkiem, a wnętrze szyte na dorosłą miarę: Atom 1,33 GHz, 2 GB RAM, 60 GB HD lub 128 GB SSD. Bateria, jeśli sześciokomorowa, wytrzyma 8 godzin. Cena bezwstydna: 900 dolarów.

Palmtop Pre

Chcemy taki telefon mieć. Już. Zaraz. Wygląda na to, że Palmtop Pre wyznacza nowy standard – jest tym, czym iPhone po cichu pewnie chciałby być, a nie jest. Dotykowy ekran, ale i wysuwana klawiatura QWERTY. Nowy system operacyjny Web OS – intuicyjny w obsłudze i szybki, ale przy tym dający olbrzymie możliwości. Funkcja modemu dla komputera (przez Bluetooth). Aparat fotograficzny 3 MP z doświetleniem lampą LED. SMS, MMS, e-mail, GPS – OMG! I mnóstwo innych atrakcji. Kiedy w Europie? Za ile? Nie wiemy.