Animacja ma opowiadać historię dwojga nastoletnich tancerzy, którzy żyją w magicznym świecie i przeżywają pierwszą miłość. Bohaterowe będą tańczyć do muzyki Fryderyka Chopina.

Film powstanie w polsko-brytyjsko-kanadyjskiej koprodukcji. Jego reżyserami będą Adam Wyrwas i Martin Clapp. Głównym producentem jest firma BeakThru Films Sp. z o.o. przy udziale Studia Se-ma-for, a koproducentami National Film Board of Canada i Breakthru Films LTD. Obecnie toczą się rozmowy z Janem A.P. Kaczmarkiem w sprawie jego udziału w przedsięwzięciu.

Powstały już zdjęcia testowe, a kilkuminutowy fragment zrealizowanego materiału zostanie pokazany 19 stycznia podczas konferencji prasowej Instytutu Adama Mickiewicza, zorganizowanej w ramach światowych targów rynku fonograficznego MIDEM w Cannes.

Produkcja filmu ruszy latem tego roku, a jego premiera planowana jest na rok 2010. Realizacja projektu ma być elementem przygotowań do obchodów Roku Fryderyka Chopina, w 2010 roku przypadnie bowiem 200. rocznica urodzin kompozytora.