Ameryka, lata 30. Felix Bush, ekscentryk i dziwak, przez 40 lat mieszkał samotnie na górze, unikając kontaktów z ludźmi. Pewnego dnia, ku ogólnemu zaskoczeniu, zjawia się w pobliskim miasteczku. Ale to nie koniec niespodzianek: Bush zamierza wprowadzić w życie pewien szalony plan. Chce zorganizować własny pogrzeb, który odbędzie się jeszcze... za jego życia.

Historia, który miała wydarzyć się naprawdę, okazała się świetnym materiałem na filmowy scenariusz. Napisania go podjął się Chris Provenzano, autor fabuły do "Mad Men", reżyserii zaś Aaron Schneider, zdobywca Oscara w 2004 roku za film krótkometrażowy "Two Soldiers".

Polski aktor, który w filmie ma zagrać niewielką, choć znaczącą rolę, znajdzie się w wyjątkowo doborowym towarzystwie. W postać Felixa Busha wcieli się Robert Duvall, laureat Oscara z 1984 roku za rolę w "Pod czułą kontrolą". W "Get Low" wystąpi również Bill Murray, znany choćby z takich filmów jak "Między słowami" czy "Broken Flowers". Aktorowi przypadnie w udziale rola chciwego właściciela zakładu pogrzebowego, który zdecyduje się zrealizować nietypowe zlecenie głównego bohatera. W jednej z ról zostanie obsadzona także Sissy Spacek, laureatka Oscara z 1981 roku za udział w "Córce górnika".

Koproducentem powstającego filmu jest telewizja TVN.

Zobacz ofertę filmów z Tomaszem Karolakiem na LITERIA.pl >>>