Oscarowa statuetka ojca stanie się własnością Matildy po tym, jak ukończy ona 18 lat. Wtedy zadecyduje, czy nagrodę zatrzyma czy też zwróci Akademii.

Statuetka dla Ledgera, to jeden z największych pewniaków tegorocznej gali. Można się więc spodziewać, że faktycznie to córka Heatha i Michelle Williams będzie jedną z tych osób, które pojawią się na oscarowej scenie po tym, jak padnie tradycyjna formułka "And the Oscar goes to...".

Aktora, który tragicznie zmarł w zeszłym roku wskutek przedawkowania leków, gremia jurorskie niejednokrotnie honorowały w ubiegłym i tym roku za wybitną kreację demonicznego anarchisty w "Dark Knight". Wystarczy wspomnieć o Złotym Globie 2009 czy nagrodzie Gildii Aktorów Amerykańskich. Wtedy statuetki w imieniu nagrodzonego odbierali odpowiednio Christopher Nolan oraz Gary Oldman (jeden z aktorów "Mrocznego Rycerza").

Pośmiertny Oscar dla Ledgera byłby drugim w historii przyznawania tych nagród. W 1976 za rolę w "Sieci" statuetkę dla Petera Fincha odbierała jego rodzina.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozdanie Oscarów 2009 na żywo na Dziennik.kultura.pl
Nasza relacja w niedzielę 22 lutego ok. 2 w nocy czasu polskiego

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mroczny Rycerz dostępny na LITERIA.pl >>>