„Rewers” to przewrotna opowieść o trzech pokoleniach kobiet, która jest jednocześnie filmowym spotkaniem trzech znakomitych aktorek – Agaty Buzek, Krystyny Jandy oraz Anny Polony. Reżyser, zapytany o to, jak udało mu się zgromadzić tyle aktorskich znakomitości, odpowiada nieskromnie: „Ten scenariusz jest tak mocny i tak oryginalny, że każdy, kto go przeczyta, po prostu chce brać w tym udział”.

W obsadzie pojawiają się również Jacek Poniedziałek, Jerzy Bończak, Bronisław Wrocławski, Łukasz Konopka, Błażej Wójcik oraz Krystyna Tkacz.

Autorem zdjęć do filmu „Rewers” jest Marcin Koszałka („Pręgi”, „Rysa”). Premiera filmu planowana jest jesienią 2009 roku.

Akcja filmu rozegra się we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), „szara myszka”, która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje znaleźć dla swojej córce męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy - żaden nie wzbudza zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, „jak spod ziemi”, zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław (Marcin Dorociński). Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń...