Reklama
Warszawa
Reklama

"Orphee" Dariusza Przybylskiego na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej

14 grudnia 2015, 15:47
Orfeusz to według antycznego mitu poeta, który swoim śpiewem potrafił wzruszyć nawet boga podziemi Hadesa. Nic więc dziwnego, że jego historia od zawsze fascynowała artystów operowych. Nawiązywali do niej najwybitniejsi kompozytorzy, m.in. Claudio Monteverdi, Christoph Willibald Gluck czy Jacques Offenbach. W Warszawskiej Operze Kameralnej zobaczymy ją w nowatorskiej, współczesnej odsłonie.
Orfeusz to według antycznego mitu poeta, który swoim śpiewem potrafił wzruszyć nawet boga podziemi Hadesa. Nic więc dziwnego, że jego historia od zawsze fascynowała artystów operowych. Nawiązywali do niej najwybitniejsi kompozytorzy, m.in. Claudio Monteverdi, Christoph Willibald Gluck czy Jacques Offenbach. W Warszawskiej Operze Kameralnej zobaczymy ją w nowatorskiej, współczesnej odsłonie. / Media / Jaroslaw Budzynski
Już 15 grudnia na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej odbędzie się premiera "Orphée" Dariusza Przybylskiego, zaliczanego do najzdolniejszych polskich kompozytorów młodego pokolenia. Za reżyserię odpowiada Margo Zālīte – utalentowana reżyserka z Łotwy.
Reklama
Reklama
Tematy:
Orphee Warszawska Opera Kameralna premiera Dariusz Przybylski

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama