Marionetki w operze w unikatowym projekcie teatralnym Warszawskiej Opery Kameralnej
1 Dzieło G.B. Pergolesiego, jednego z największych przedstawicieli włoskiej opery buffa, to typowa pełna uroku opera komiczna o nieskomplikowanej fabule, z uroczą muzyką pełną elegancji, dowcipu i prostoty. Przeznaczona jest dla dwojga wokalistów, mima i małego zespołu instrumentalnego.
Media
2 Tradycja operowego teatru marionetek sięga XVIII wieku. „W Europie jest obecnie zaledwie kilka takich ośrodków. Obok Mediolanu, Pragi i Salzburga, Warszawa jako pierwsza w Polsce wraca do tradycji opery lalkowej” – mówi reżyser Lesław Piecka, specjalista w dziedzinie animacji i konstrukcji lalki niciowej.
Media
3 Na potrzeby projektu wybudowano specjalną scenę w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii. Marionetki zostały wykonane przez wybitnych polskich artystów-lalkarzy. Akcja poprowadzona zostanie na tle bogatej scenografii. Głosu marionetkom użyczą znakomici soliści Warszawskiej Opery Kameralnej – Marta Boberska oraz Sławomir Jurczak.
Media
4 Premiera spektaklu Sceny Marionetek Warszawskiej Opery Kameralnej odbędzie się w ramach cyklu Barok w Teatrze Królewskim, którego celem jest prezentowanie największych dzieł epoki baroku. Oprócz teatru marionetek widzowie zobaczą w najbliższych miesiącach dwa spektakle baletowo-pantomimiczne: „Balet o kawie” oraz „Balette de la Musique”. Wszystkie przedstawienia odbędą się na scenie Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii.
Media