Wydane właśnie "Nocne życie aniołów" to według autora książka przeznaczona dla czytelników w każdym wieku. Pięć luźno powiązanych opowiadań, których wspólnym mianownikiem jest erotyka, polityka, humor i filozofia. "Ta książka ma być studium filozoficzno-psychologicznym pomagającym człowiekowi przejść przez życie" - opowiada Dmitrij Al Strelnikoff.

"Jestem jedynym piszącym po polsku Rosjaninem. Muszę pisać i o Polakach i o Rosjanach, o historii i o sąsiedztwie. Kto ma to zrobić jak nie ja?" - pyta autor. W najbliższym czasie pisarz zamierza zająć się historią polsko-rosyjską. - "Zamierzam nas pogodzić, bo to nie prawda że jesteśmy tacy sami, jesteśmy różni".

Reklama

"Nocne życie aniołów" ukazało się dosłownie przed chwilą, a pisarz już zdradza, że kolejna jego książka czeka tylko na korektę. "To będzie bomba, złamałem tam wszystkie polskie stereotypy. Oczywiście nie złośliwie, ale rzeczowo". Autor zdradza, że drażni go zaślepienie ludzi, to że Polacy reagują stadnie i właśnie tę cechę chce wyszydzić w swojej najnowszej powieści.