Wydarzenie co roku ściąga w Bieszczady wybitne postaci polskiej literatury i miłośników dobrej książki z całego kraju. To też największy wakacyjny festiwal w tej części Polski i jedyny, który odbywa się w tak dużej ilości miast. Na uczestników, którzy w dniach 11-14 czerwca przyjadą w malowniczy rejon Podkarpacia czekają spotkania z ciekawymi twórcami, panele dyskusyjne i kiermasze książek pod gołym niebem. Festiwalowe wydarzenia zawitają do czterech miejscowości: Rzeszowa, Leska, Przemyśla i Sanoka. Po raz pierwszy w ramach Bieszczadzkiego Lata z Książką spotkania z polskimi pisarzami odbędą się też we Lwowie.

Reklama

Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. Marek Krajewski – autor serii kryminałów o Eberhardzie Mocku, Jerzy Bralczyk – wybitny lingwista i autor nietypowych książek językowych, Chris Niedenthal – ceniony fotograf, laureat licznych nagród, w tym World Press Photo, Agnieszka Taborska – autorka nagradzanych książek biograficznych i bajek oraz Krzysztof Potaczała – dziennikarz i reporter związany z Bieszczadami. Wśród gości festiwalu pojawią się także: Michał Ogórek, Michał Olszański, Marek Przybylik, Jerzy Iwaszkiewicz, Bogusława Sochańska i Michał Jagiełło. Na uczestników czeka blisko trzydzieści spotkań z twórcami.

To już dziewiąta edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką.

To jedyne takie miejsce, gdzie czytelnicy mogą spotkać się bezpośrednio nie tylko z autorami książek, ale także dziennikarzami, językoznawcami i barwnymi osobowościami życia literackiego w Polsce. A to wszystko w niezwykłym położeniu w sercu najpiękniejszych polskich gór - mówi Bogdan Szymanik, dyrektor Wydawnictwa BOSZ, główny organizator festiwalu.

Bieszczadzkie Lato z Książką, 11-14 czerwca, Rzeszów, Lesko, Przemyśl, Sanok, Lwów, wstęp wolny