O przeniesieniu gali Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius na jesień poinformował we wtorek PAP organizator tych wydarzeń – Wrocławski Dom Literatury.

Reklama

Doskonale zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji znaleźliśmy się jako społeczeństwo. Dzieją się rzeczy wpływające na codzienne życie każdej i każdego z nas, w tym – oczywiście – na sposób funkcjonowania instytucji kultury. Z tych powodów oraz z uwagi na rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz zaleceń Prezydenta Wrocławia, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu ceremonii wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius na jesień” - napisano w oświadczeniu przesłanym PAP.

Wrocławski Dom Literatury zdecydował, że Silesius w tym roku odbędzie się wraz z wydarzeniami związanymi z wręczeniem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Zatem laureatów obu nagród poznamy 17 października. Towarzyszący tradycyjnie Silesiusowi Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius odbędzie się w dniach 12-18 paźdzernika.

Wskazano przy tym, że dwie najważniejsze miejskie nagrody literackie w sposób symboliczny zostały połączone. „Mówimy o połączeniu symbolicznym, gdyż od początku istnienia tych nagród patronuje im Johannes Scheffler, czyli właśnie Anioł Ślązak, Angelus Silesius” - napisano.

Reklama

pdo/ wj/