Warszawskie biblioteki oferują m.in. bezpłatny dostęp do platform Legimi (gdzie można wybierać wśród 60 tys. tytułów) oraz Libra.ibuk.pl (1700 tytułów). Żeby uzyskać kody dostępu należy się kontaktować mailowo z wybranymi placówkami.

Reklama

Użytkownicy bibliotek, szczególnie dzieci, mogą liczyć również na aktywności on-line udostępniane codziennie na profilach na Facebooku oraz kanałach YouTube poszczególnych placówek - m.in. w Rembertowie i na Targówku. Biblioteka na Bielanach oferuje spotkania video z krytykami literackimi i filmowymi, recenzje gier planszowych, zajęcia plastyczne, kurs dla seniorów z obsługi komputerów oraz pokazy japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai.

Biblioteka na Bemowie umożliwia przedłużanie terminu wypożyczenia każdej pozycji wielokrotnie - dotychczas taka opcja istniała jedynie przy książkach wypożyczanych na 30 dni. Można także prolongować pozycje, na które są rezerwacje, za wyjątkiem e-booków. Biblioteka przedłuży terminy wypożyczenia pozycji u tych czytelników, którzy nie zrobią tego samodzielnie.

Ponadto placówka na Bemowie rozpoczęła konwersję audiobooków z płyt CD do formatu Mp3, co umożliwi zdalne ich udostępnianie. Część z nich jest już dostępna. Przed wypożyczeniem czytelnik może odsłuchać fragment wybranego audiobooka.

Stołeczne placówki zachęcają również do zapoznania się z zasobami Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej (http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/dlibra), CBN Polony (https://polona.pl/), Wolnych Lektur (https://wolnelektury.pl/) oraz Federacji Bibliotek Cyfrowych (https://fbc.pionier.net.pl/).