Osadzeni ze stargardzkiego zakładu karnego pod opieką wychowawcy porucznika Michała Kucyrki nagrali wiersze Jana Brzechwy – poinformował w czwartek rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie major Sebastian Matuszczak. Nagrania zrealizowano w więziennym radiowęźle, wcześniej więźniowie dostali kilka wskazówek dotyczących odpowiedniej dykcji.

Reklama

"W dla wszystkich nas trudnym czasie pandemii, osadzeni znaleźli sposób, aby zadbać o więzi rodzinne z dziećmi" - powiedział cytowany w informacji rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Stargardzie porucznik Grzegorz Terlikowski. "Podzielili się nagranymi przez siebie wierszami Jana Brzechwy, które będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Praca wykonana przez osadzonych świadczy o ogromnym zaangażowaniu osadzonych w powrót na właściwą drogę ku funkcjonowaniu w społeczeństwie" – dodał.

Wiersze Brzechwy nagrane przez więźniów będą także dostępne do odsłuchania na stronie internetowej http://ksiaznicastargardzka.pl/posluchanki/.

Nagranie to odpowiedź na akcję "Resort Sprawiedliwości Pomaga" zainicjowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości.