Jak wyjaśniono, w tym okresie nie będą działały również czytelnie BN.

Reklama

"Zamówienia składane przez elektroniczny katalog BN będą realizowane tylko do 6 listopada 2020 r. O ewentualnym przedłużeniu okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie" - czytamy na stronie BN, która równocześnie "zachęca do korzystania z zasobów dostępnych w bibliotece cyfrowej POLONA".

Jak przypomniano w czwartek na stronie Instytutu Książki (IK), "BN rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelń, wypożyczalni, informatoriów) we wskazanym okresie".

"Jednocześnie zachęca do takiej organizacji pracy, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie. (...) Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki (np. pracownicy obsługi i ochrony) powinni pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego" - napisano na stronie IK.

IK przypomniał, że BN uruchomiła poradnię (https://bn.org.pl/dla-bibliotekarzy/poradnia-biblioteki-narodowej), w której można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek w związku z sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

"Zachęcamy bibliotekarzy do zapoznania się z listą już udzielonych odpowiedzi. Nowe pytania prosimy przesyłać na adres: poradnia@bn.org.pl." - napisano.