Jak wyjaśniono, "Wojewódzka Biblioteka Publiczna (WBP) im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt +Zagraj w Lema+".

Reklama

W ramach projektu zaplanowano: warsztaty z tworzenia scenariuszy do gier i obsługi aplikacji ActionTrack; przygotowanie gry mobilnej na smartfony przez grupę przeszkolonych bibliotekarzy we współpracy z trenerem i pracownikami WBP w Łodzi, na podstawie życia i twórczości Stanisława Lema; organizację pierwszej rozgrywki gry (rozgrywka międzybiblioteczna zgłoszonych drużyn z poszczególnych bibliotek o zdobycie jak największej ilości punktów); włączenie klubów DKK (organizacja jednego ze spotkań poświęconego wybranej powieści Stanisława Lema; organizację konferencji dla bibliotekarzy (wykłady na temat życia i twórczości pisarza, spotkanie autorskie, prezentacja gry przez jej twórców).

Jak zaznaczono, "konferencja skierowana będzie do bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa łódzkiego".

"Z gry będą mogli korzystać bibliotekarze, a przede wszystkim użytkownicy bibliotek z województwa łódzkiego" - napisano. "Przygotowana gra będzie nową ofertą kulturalną dla młodzieży oraz pozostałych mieszkańców województwa łódzkiego" - dodano w informacji.

"Zaplanowane działania mają na celu podniesienie kompetencji kulturowych i edukacyjnych bibliotekarzy i tym samym zwiększenie standardów usług świadczonych dla społeczności lokalnych" - czytamy na stronie IK.

Reklama