Każda z pięciu baśni kryje uniwersalne prawdy, na przykład na temat siły płynącej ze szczerej przyjaźni, odkupieńczej mocy miłości i prawdziwej magii kryjącej się w sercu każdego z nas. Uważni czytelnicy wiedzą, że wzmianka o "Baśniach barda Beedle'a" pojawia się w siódmym rozdziale tomu "Harry Potter i Insygnia Śmierci". Hermiona Granger dostaje książkę, zawierającą zbiór baśni dla dzieci czarodziejów, którą zapisał jej w testamencie profesor Albus Dumbledore. Zawiera ona między innymi "Opowieść o trzech braciach", w której zawarta jest legenda wyjaśniająca pochodzenie tytułowych Insygniów Śmierci.

>>> Kliknij, aby kupić tę książkę w cenie 17,90PLN. <<<

Dodatkową atrakcją "Baśni barda Beedle'a" są błyskotliwe komentarze Dumbledore’a, które wnoszą dodatkową wiedzę na temat historycznych szczegółów, nieznanych dotychczas czytelnikom serii. J.K. Rowling, w swoim wstępie do nowej książki, zwraca uwagę na to, czego sama nauczyła się dzięki baśniom: że trzeba brać swój los we własne ręce, a nie czekać na to, aż ktoś "zwróci zagubiony bucik" oraz że magia przynosi tyle samo dobrodziejstw, ile kłopotów.

Książka została napisana w 2007 roku, już po zakończeniu prac nad ostatnią częścią przygód Pottera. Powstało wtedy tylko siedem egzemplarzy dzieła. Wszystkie są manuskryptami, oprawionymi w skórę i ozdobionymi srebrnymi okuciami oraz kamieniami półszlachetnymi. Sześć z nich Rowling podarowała osobom, które miały duży wpływ na powstanie serii o małym czarodzieju, siódma natomiast wystawiona została na aukcję. Najwyższą kwotę, 1 950 000 funtów, wylicytowała spółka Amazon.com. Był to światowy rekord ceny za manuskrypt żyjącego pisarza. Pieniądze trafiły na konto fundacji charytatywnej The Children's Voice.

>>> Kliknij, aby kupić tę książkę w cenie 17,90PLN. <<<