Podobnie jak Steve Cavanagh i John Grisham, Mróz oferuje fotorealistyczne przedstawienie prawa karnego, zaskakujące historie pełne sprytnych zwrotów akcji i zupełnie genialne postaci, których nie da się zapomnieć - podkreślił dyrektor wydawniczy Zaffre Ben Willis.

Reklama

Jego prawnicza główna bohaterka Joanna Chyłka jest jedyna w swoim rodzaju: prawdziwie niekonwencjonalna, zaciekle broniąca dobra w mrocznym świecie dwulicowości i zdrad. Nie miałem tyle zabawy z postacią od czasów Lisbeth Salander Stiega Larssona i nie mogę się doczekać, aż czytelnicy po raz pierwszy odkryją ją w języku angielskim - dodał.

Jak powiadomiło wydawnictwo, Mróz jest najpopularniejszym autorem w Polsce. Każda z jego powieści dotarła do miejsca numer jeden wśród bestsellerów, a łącznie sprzedały się one w ponad siedmiu milionach egzemplarzy.

Od lat podczas i po wywiadach jestem pytany przez dziennikarzy w moim kraju: "Jakie masz pragnienia wydawnicze?". Miałem szczęście znaleźć ponad siedem milionów czytelników tu w Polsce, ale moja odpowiedź dla dziennikarzy była zawsze taka sama: "Być wydawanym w języku angielskim i przyczyniać się do rozpowszechniania polskiej literatury za granicą". Dzięki takim serialom jak "Wiedźmin" zrobiliśmy spory postęp. Mogę mieć tylko nadzieję, że czytelnicy w Wielkiej Brytanii pokochają Joannę Chyłkę tak samo, jak ja - i że przetrze ona drogę innym - oświadczył w przekazanym komunikacie Mróz.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński