Przegląd rozpocznie się filmem Indeks tłuszczowy miłości. Główny bohater, Stigu znany jest z bywania w helsińskich nocnych klubach. Za dnia zapracowany kawaler z branży reklamowej, który ani myśli o stałym związku. W jego życie idealnie wpisuje się Ella, którą poznał w kawiarni fitness klubu. Tych dwoje połączy niezobowiązujący seks i nietypowa współpraca. Przy wspólnym projekcie będą mieli okazję zweryfikować swoje priorytety.

Reklama

http://youtu.be/hVPOGpNyXGs

Drugim filmem przeglądu jest dramat kryminalny Aku Louhimiesa, reżysera filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach (m.in. Kraina mrozu 2005, Frozen City 2006). Tym razem, twórca pochyla się nad historią Pike, byłej więźniarki, która samotnie wychowuje ośmiomiesięczną Aleksandrę i na nowo próbuje poukładać swoje życie. Na przekór jej planom, w jej życiu ponownie pojawia się były chłopak, przez którego dziewczyna została narkomanką. Jednak tym razem musi walczyć nie tylko o siebie, ale i o swoją córkę.

http://youtu.be/CgUNvRi0TOE

Jako trzeci zaprezentowany zostanie film Sakariego Kirjavainena Cisza. To opowieść o przyjaźni na wojennym froncie. Eino jest jednym z żołnierzy, którzy podczas drugiej wojny światowej, w Finlandii pracują na froncie rosyjskim, w centrum ewakuacji. Najbardziej zżyty jest ze swoim wieloletnim przyjacielem, Anttim. Eino nie zdaje sobie sprawy, że Antti go wykorzystuje, a sam dorabia na kontaktach z wrogiem.

http://youtu.be/CrDlloxe420

Na zakończenie przeglądu wyświetlony zostanie film Męskie rozmowy w reż. Jarmo Lampeli. Główny bohater, Kari Mairisaari to pisarz, który nie szczędzi od przedstawiania prawdziwego oblicza celebrytów, polityków i wpływowych ludzi kultury. Jednak tym razem, pisarz musi zmierzyć się
z przeszłością swojego bohatera, zbrodniarza wojennego, ale również ze swoim stosunkiem do przemocy i cierpienia.