Wpadłem na pomysł takiego koncertu, bo tu trzeba działać szybko. On musi dostać jak najszybciej rehabilitację, a jego sytuacja materialna zrobiła się bardzo ciężka - wyjaśnia dyrektor Teatru Kamienica Emilian Kamiński. Aktor dodaje, że Bohdan Smoleń przez internet będzie mógł śledzić na żywo koncert. - Wydaje mi się, że to go też podniesie na duchu, że ma tylu przyjaciół - dodaje Kamiński.

Reklama

W charytatywnej imprezie pod tytułem "A tam cicho być" w reżyserii Krzysztofa Jaślara wezmą udział: Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Katarzyna Pakosińska, Justyna Sieńczyłło, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Grabowski, Emilian Kamiński, Włodzimierz Korcz, Jerzy Kryszak, Zenon Laskowik, Marek Majewski, Andrzej Pawlukiewicz, Rudi Schuberth, Kuba Sienkiewicz, Stanisław Tym, Grzegorz Urban i Grupa MoCarta.

Bohdan Smoleń to legenda polskiej sceny kabaretowej. Artysta jest znany przede wszystkim z poznańskiego kabaretu Tey, w którym razem z Zenonem Laskowikiem bawił Polaków w czasach komuny. Wielu z nas pamięta go również z serialu "Świat według Kiepskich", gdzie wcielał się w rolę listonosza Edzia. Ostatnie dekady Bohdan Smoleń poświęcił jednak pomaganiu innym ludziom - w Baranówku pod Poznaniem prowadził fundację "Stworzenia Pana Smolenia" i ośrodek hipoterapii. Możliwość rehabilitacji znajdowały tam niepełnosprawne dzieci i dorośli.

Darowizny można przekazywać także na konto Fundacji SPS z dopiskiem: "Na rehabilitację Bohdana Smolenia". Szczegóły na stronie internetowej Teatru Kamienica. Koncert rozpocznie się o godz. 20.