Dziennik Gazeta Prawana logo

MKiDN przedłuża ograniczenie działalności kulturalnej

21 marca 2020, 15:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Koronawirus, świat, kryzys
<p>Koronawirus</p>/ShutterStock
Ograniczenie działalności instytucji kultury zostaje przedłużone do odwołania – poinformowało w sobotę Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W najbliższych dniach ma także zostać wydane rozporządzenie przedłużające zawieszenie zajęć na uczelniach artystycznych.

– zaznaczył resort kultury w przekazanym PAP w sobotę komunikacie.

Na mocy rozporządzenia ministra edukacji zajęcia w szkołach artystycznych pozostają zawieszone do 10 kwietnia. Do tego czasu zajęcia dydaktyczne mają się odbywać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W przypadkach, kiedy nie można wykorzystać takich metod, dyrektor szkoły powinien przedstawić inny sposób realizacji zadań edukacyjnych – przypomniało MKiDN.

– zapowiedziało ministerstwo.

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury, szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego od 12 marca 2020.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj