Aktorka na antenie TOK FM stwierdziła, że tekst, który wyrecytował Andrzej Duda przekracza granice absurdu i braku jakiejkolwiek myśli. Jak dodała: „podczas gdy rap to jest poważna sprawa, te teksty są często naprawdę znakomite”.

Reklama

Natomiast tu nic się ze sobą nie wiąże i jak tak naprawdę myślałam o kondycji prezydenta, w ogóle człowieka, który jest w stanie publicznie taki tekst wybrać do publicznej deklamacji. To jest zastanawiające delikatnie mówiąc – powiedziała.

Kilka dni wcześniej raper Tede stwierdził, że Joanna Szczepkowska powinna sparafrazować wypowiedziane przez siebie słowa o tym, że 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. To też aktorka uczyniła podczas rozmowy ze stacją.

Proszę państwa, mam nadzieję, że 11 maja nie skończył się w Polsce hip-hop – powiedziała.

Reklama

Prezydent wziął udział w akcji #Hot16Challenge2, w której ludzie ze świata kultury, polityki i show-biznesu rapują i w ten sposób wspierają zbiórkę dla medyków. Nagranie odtworzono już ponad 6 mln razy. Dudę nominował raper Zeus. W tekście, który zarapował prezydent padają słowa: „nie pytają cię o imię, walcząc z ostrym cieniem mgły”. To właśnie ten wers wzbudził największe zainteresowanie. Prof. Bralczyk przyznał, że tekst, który wypowiada prezydent, jest bardzo poetycki.