"Wiadomo już, jak będzie wyglądał Festiwal Stolica Języka Polskiego w tym roku. Odbędzie się on w tradycyjnej formie, tam gdzie zawsze, na pięknym Roztoczu" - poinformował w środę na swojej stronie Instytut Książki.

Reklama

Festiwal rozpocznie się 2 sierpnia w Zamościu, a na kolejne dni – od 3 do 8 sierpnia – przeniesie się do Szczebrzeszyna. Część spotkań z gośćmi i pisarzami zaplanowano tylko online.

"W tym roku wydarzenia w festiwalowym miasteczku w Szczebrzeszynie podzielono na dwie części. Mała Stolica Języka Polskiego, czyli sekcja dziecięca, odbywać się będzie od 3 do 5 sierpnia, a wydarzenia programu głównego – od 5 do 8 sierpnia" - czytamy w zapowiedzi imprezy.

Patronem 6. Festiwalu Stolica Języka Polskiego jest Cyprian Kamil Norwid.

Wśród festiwalowych gości znajdą się, m.in.: Jerzy Bralczyk, Elżbieta Cherezińska, Sylwia Chutnik, Henryk Grynberg, Grzegorz Kasdepke, Mikołaj Łoziński, Stanisław Łubieński, Zygmunt Miłoszewski, Wiesław Myśliwski, Michał Rusinek, Barbara Sadurska, Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch, Agnieszka Wolny-Hamkało i Jakub Żulczyk.

Więcej informacji o programie imprezy na stronie: https://stolicajezykapolskiego.pl/pobierz-program/.

Organizatorem Festiwalu Stolica Języka Polskiego jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, której misją jest upowszechnianie i wspieranie działań z zakresu kultury i sztuki. Dyrektorem i fundatorem organizacji oraz inicjatorem i założycielem festiwalu jest Piotr Duda.