Jak podano na stronie festiwalu, pierwsze spotkanie z polską pisarką pt. "Sztuka pisania", które moderować będzie Olga Mannheimer, zaplanowano w środę o godz. 20.30.

W czwartek o godz. 19, wraz z Norą Bossong, Danielem Kehlmannem, Pankaj Mishrą, Sharon Dodua Otoo i Mario Vargasem Llosą, Tokarczuk weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat demokracji i kultury.

Reklama

Organizatorzy przypomnieli, że Tokarczuk gościła już na berlińskim festiwalu w latach 2001 i 2010.

W berlińskim festiwalu uczestniczy również pisarz Szczepan Twardoch, który w piątek o godz. 21 ma zaplanowane spotkanie zatytułowane "Das schwarze Königreich". To tytuł niemieckiego przekładu powieści "Królestwo", który ukazał się w tym roku. Jest to kontynuacja cieszącej się uznaniem czytelników powieści "Bokser". Spotkanie poprowadzi Olaf Kuehl, a fragmenty książki czytać będzie Marco Albrecht.

Spotkania z polskimi pisarzami będą transmitowane w Internecie na stronie festiwalu: https://www.literaturfestival.com/festival/programm/2020/ilbditigal.

20. Międzynarodowy Festiwal Literacki w Berlinie otworzy w środę wystąpienie laureata literackiego Nobla za rok peruwiańskiego pisarza Mario Vargasa Llosy.

Gośćmi berlińskiej imprezy, podczas której po raz pierwszy wszystkie wydarzenia będzie można śledzić w internecie na żywo, będą, m.in.: Mario Vargas Llosa, Swietłana Aleksijewicz, Isabel Allende, Assia Djebar, John M. Coetzee, Arundhati Roy, Salman Rushdie i Elif Shafak.