Rzeczniczka wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol Joanna Kiszkis poinformowała w poniedziałek PAP, że na razie wiadomo na pewno, że w programie festiwalu znajdą się dwukrotnie odwołane konkursy: Aktorskiej Interpretacji Piosenki i Off. O tym, jakie jeszcze koncerty i spektakle znajdą się w programie czerwcowej edycji organizatorzy poinformują w połowie kwietnia. Wtedy także ruszy sprzedaż biletów.

Reklama

Pierwszy etap Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, czyli eliminacje, odbyły się w lutym tego roku. Rada artystyczna przeglądu do II etapu zakwalifikowała wówczas 23 wykonawców. W III etapie, czyli finale występy artystów oceniać będzie Jury w składzie: dziennikarka muzyczna Anna Gacek, aktorka Justyna Szafran, reżyser Marcin Liber i muzyk Jacek „Budyń” Szymkiewicz.

Dla każdego uczestnika konkursu zakwalifikowanego do finału przewidziano 3 tys. zł nagrody. Zwycięzca otrzyma statuetkę Tukana Złotego i 25 tys. zł. Przyznany zostanie także Tukan Dziennikarzy i Tukan Publiczności, a także m.in. nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica.

Jak co roku podczas PPA, w ramach Konkursu Off, widzowie będą mogli obejrzeć także od sześciu do dwunastu offowych przedstawień. Autorzy projektów otrzymają dofinansowanie i wsparcie produkcyjne, a najlepsze przedstawienie nagrodzone zostanie statuetką Tukana Off i nagrodą w wysokości 10 tys. zł.

Reklama

Organizatorem Przeglądu jest Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, mecenasem Miasto Wrocław.