W wypowiedzi dla PAP Małgorzata Kożuchowska zaznaczyła, że pomimo ograniczeń związanych z pandemią aktorzy i widzowie teatralni uczestniczyli w spektaklach "z ogromnym zaangażowaniem". Publiczność była zawsze i te przedstawienia najczęściej kończyły się brawami na stojąco. Były to niezwykle wzruszające momenty, kiedy publiczność dziękowała nam za spektakl, a my im za ich obecność w teatrze w tych wymagających, trudnych warunkach - wspomniała aktorka.

Reklama

Jak podsumowała: Było to bardzo budujące, że mimo reżimu sanitarnego i realnego zagrożenia jest w ludziach tak ogromna potrzeba spotkania z kulturą twarzą w twarz, oko w oko.

Małgorzata Kozuchowska wróciła w tym roku na deski teatru po 7-letniej przerwie, grając rolę główną w spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" w Teatrze Narodowym. Aktorka, znana widzom telewizyjnym z takich popularnych seriali jak "Rodzinka.pl" i "Druga szansa" podkreślała w wypowiedziach medialnych, że nigdy nie odeszła na stałe z teatru. Byłam na bezpłatnym urlopie i ta przerwa na scenie była związana z narodzinami mojego synka oraz zobowiązaniami, które wówczas miałam - mówiła w wywiadzie, który przeprowadził z nią w czerwcu Jacek Cieślak.