Demi Lovato

Wszechstronnie utalentowana, 14-krotnie nominowana do konkursu ikona, która powraca na scenę VMA po 6 latach, na kilka dni przed premierą swojego długo oczekiwanego albumu „REVAMPED” z rockowymi wersjami jej największych hitów. Demi ma na swoim koncie wiele niezapomnianych występów na gali VMA, w tym debiut sceniczny w 2015 roku z piosenką „Cool for the Summer” i występ w 2017 roku z utworem „Sorry Not Sorry”. Jest to wielokrotnie nagradzana piosenkarka, która w 2012 roku zdobyła statuetkę za „Najlepszy teledysk z przesłaniem”. W tym roku zawalczy w dwóch kategoriach: „Najlepszy teledysk – pop” i „Najlepszy teledysk ze społecznym przekazem”.

Reklama

Karol G

Kolumbijska artystka światowego formatu KAROL G podczas swojego pierwszego występu na kultowej scenie MTV VMA zaprezentuje utwory z płyty „Bichota Season”. Piosenkarka zapisała się w historii jako pierwsza kobieta, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 z albumem hiszpańskojęzycznym. Teraz, po zdobyciu 3 nominacji, w tym do tytułu „Artystki roku”, KAROL G przerwie swoją pierwszą stadionową trasę koncertową i powalczy o zwycięstwo na gali VMA.

Reklama

Måneskin

Podbijający światową scenę rockową zespół Måneskin, po zeszłorocznym podwójnym debiucie na gali VMA, a także po historycznym zwycięstwie w kategorii „Najlepszy teledysk – muzyka alternatywna”, powróci na scenę MTV ze światową premierą nowego singla „HONEY (ARE YOU COMING?)”, który ukaże już 1 września. Z kolei ich najnowszy album „RUSH!” wkrótce przekroczy granicę 1 miliarda odsłon. W tym roku Måneskin zawalczy o nagrodę w kategorii „Najlepszy teledysk – rock”. Tym samym grupa została pierwszym włoskim zespołem nominowanym dwa lata z rzędu w głównej kategorii konkursu.

Stray Kids

Znani na świecie królowie K-Popu Stray Kids na gali VMA wystąpią po raz pierwszy i zaprezentują amerykańską premierę utworu pochodzącego z ich najnowszego, bijącego rekordy popularności albumu 5-STAR – „S-CLASS”. Zespół powalczy również o swoją pierwszą statuetkę Moonmana w kategorii „Najlepszy teledysk – K-Pop” – do której otrzymał nominację także w 2022 roku.