Reklama
Warszawa
Reklama

W Krakowie trwają uroczystości pogrzebowe Sławomira Mrożka

17 września 2013, 14:44
Sławomir Mrożek był milczącym człowiekiem o niezwykłej kulturze osobistej - tak wspomina pisarza jego kolega ze szkolnej ławy - prof. Władysław Wolter. To właśnie w jego mieszkaniu na krakowskim Salwatorze odbywały się co czwartek dyskusje o dawnych latach i współczesnej Polsce. / Agencja Gazeta / fot. Jakub Ociepa Agencja Gazeta
W Krakowie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Sławomira Mrożka. W Barbakanie o godz. 10.00 wystawiona została urna z prochami zmarłego dramatopisarza. O 12:30 kondukt z urną wiezioną na czele przemieścił się Drogą Królewską do kościoła świętych Piotra i Pawła. Po mszy i wygłoszeniu okolicznych przemówień urna zostanie zniesiona do Panteonu Narodowego i złożona do sarkofagu wykonanego z kremowego piaskowca. W ostatnim pożegnaniu, z powodu niewielkich rozmiarów krypty, będzie uczestniczyć zaledwie kilka osób. Jednak każdy będzie mógł zejść do podziemi kościoła po zakończeniu uroczystości. Organizatorzy proszą jednak o nie przynoszenie kwiatów i zniczy.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt
Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama
    image for background

    Przejdź do strony głównej