Inne
Reklama

Tradycyjna choinka jest obwieszona od podłogi po sam czubek wielobarwnymi bombkami, kolorowymi łańcuchami, licznymi światełkami, aniołkami, zrobionymi przez dzieci przywieszkami z kolorowego papieru i krempiny. Wygląda rodzinnie i miło, choć taki rozgardiasz nie każdemu odpowiada. Chcesz czegoś innego? Zobacz nasze propozycje.

W KOLORACH MIKOŁAJA

Wiodącymi kolorami świat są czerwień i złoto. Ten duet wspaniale sprawdzi się na każdym drzewku. Jest sprawdzony, więc to żadna rewolucja zdecydować się na takie właśnie połączenie barw, jednak niezmiennie od lat czerwono-złota choinka jest modna. Warto dobrać do niej bezbarwne lub czerwone (lub i te, i te!) lampki, by nie zaburzać harmonii kolorów.

Inne

Czytaj dalej >>>LUDOWO MI…

Folklorystyczne motywy od pewnego czasu są bardzo trendy. Dlaczego więc nie oddać hołdu tradycji przodków, wieszając na drzewku słomkowe ozdoby - niemal identyczne jak te, którymi oni dekorowali swoje chaty? Słomkowy pająk pod sufitem to może przesada, ale niewielkie zawieszki będą w sam raz!

Uwaga!Takie ozdobienie choinki wymaga pewnej konsekwencji - delikatne śniegowe gwiazdki ze słomy nie polubią się z bombką w kształcie przaśnego Mikołaja!

Inne

Ozdoby tego typu znajdziesz np. w IKEI.

Czytaj dalej >>>DLA ŁASUCHA

Nie ma nic bardziej świątecznego, niż pyszne zapachy rozchodzące się po domu. Wypiekane przed świętami ciasta nęcą wonią, niech nęcą i widokiem - powieś jej na choince! Przygotowywanie tych świątecznych ozdób może być wspaniałą rodzinną rozrywką, dzięki której zyskasz nieco spokoju od rozbrykanych dzieci: gwarantujemy, że wycinanie pierniczków i ozdabianie ich pochłonie twoje pociechy bez reszty.

Inne

Czytaj dalej >>>MONOCHROMY DLA ZDYSCYPLINOWANYCH

Piękne choinki z amerykańskich filmów łączy jedno - są bardzo bogato zdobione zdyscyplinowanymi kolorystycznie ozdobami. Wybierz dwa zbliżone do siebie odcieniem kolory (srebrny i błękit, złoto i pomarańcz, złoto i brąz…) i konsekwentnie się ich trzymaj. Możesz zaszaleć z ilością błyskotek - takie monochromy lubią przepych.

Zastanów sie także nad kokardami ze wstążki. To bardzo szykowna dekoracja, a niedroga - wstążkę dostaniesz w każdej pasmanterii, a kolorów i szerokości jest bez liku!

Inne

NOWOCZESNE ŚWIĘTOWANIE

Dla wielbicieli nowoczesnych rozwiązań idealna będzie choinka ze światłowodów. Sama w sobie jest choinkowym światełkiem, ubrana w nieliczne bombki robi naprawdę ogromne wrażenie.

Inne

Czytaj dalej >>>DLA ŚWIĘTYCH FRANCISZKÓW

Nie wszyscy lubią świąteczny zalew ozdób i błyskotek. Dla tych idealnym rozwiązaniem będzie choinka ascetyczna - mało dekoracji, jeden kolor. Urozmaiceniem w takim przypadku powinna być faktura - niektóre zawieszki mogą być gładkie i połyskliwe, inne matowe lub ze wzorkiem w tym samym co reszta ozdoby kolorze.

Inne

Czytaj dalej >>>KSIĘŻNICZKI, LANDRYNKI, CUKIERECZKI

Kolor różowy nie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Ale to nie przeszkadza umieścić ozdób w tej cukierkowej barwie na waszej tegorocznej choince! Róż doskonale komponuje się z ciemną zielenią igieł drzewka. Lubi dodatki z tej samej palety barw - fiolety, burgundy, czekoladowe brązy. Nie jest łatwo dostać różowe ozdoby, jednak warto poszukać. Taka choinka na pewno wyróżni się na tle innych!