Placówka podała w komunikacie, że odwołane zostały zajęcia edukacyjne i wydarzenia przez nią organizowane. To m.in. spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy”, które miało się odbyć 18 marca, a także zaplanowane na 22 i 29 marca misterium wielkopostne „Kto krzyż odgadnie, ten nie upadnie”.

Reklama

W ub.r. wadowickie Muzeum zwiedziło 212 tys. osób, w tym wiele tysięcy osób z zagranicy.

Muzeum mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W 2010 r. rozpoczęła się jego przebudowa. Zostało ponownie otwarte w 2014 r. Nowa ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle - od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie Wojtyłów. To pierwsza ekspozycja narracyjna o Janie Pawle II na świecie. Zobaczyć można m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów i osobiste rzeczy papieża.

W środę władze Wadowic podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich zajęć i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Wadowickie Centrum Kultury. Ośrodek wstrzymał sprzedaż i rezerwację biletów na wydarzenia planowane w kwietniu. Zamknięte zostało Muzeum Miejskie. Lekcje odwołała Państwowa Szkoła Muzyczna w Wadowicach. Zajęcia na basenie oraz sali gimnastycznej w ramach programu „Aktywny senior” zostały zawieszone do odwołania.