"Zostań w domu z nami" - zachęcają pracownicy z Muzeum Sztuki w Łodzi. Najsłynniejsza, znana na całym świecie, polska placówka muzealna specjalizująca się we współczesnej sztuce awangardowej, przenosi swoją działalność na profile portali społecznościowych. Wirtualne wycieczki nie muszą być wcale mniej interesujące od spotkań w budynku MS - przekonują pracownicy łódzkiego Muzeum Sztuki.

Reklama

Już 4 kwietnia pierwsza z cyklu imprez MS w sieci. "Spędźmy sobotni wieczór na koncercie online, który Muzeum Sztuki organizuje, aby badać i upowszechniać elektroakustyczną twórczość polskich artystów. Tym razem będzie to muzyka Roberta Piotrowicza z najnowszego albumu Euzebio" - poinformowała Karolina Drożdż z Muzeum Sztuki w Łodzi.

Od środy 8 kwietnia, w wirtualnym świecie sztuki, łódzkie muzeum będzie proponowało specjalne prezentacje. "Proponujemy do wysłuchania "Czytanki", czyli fragmenty tekstów z naszej bogatej oferty wydawniczej. Znani artyści - Wojtek Bąkowski, Dominika Olszowy, Michał Libera, Alex Freiheit i Marcin Polak - przeczytają i zinterpretują teksty m.in. Kobro, Strzemińskiego i Debory Vogel" - zachęca Karolina Drożdż.

Muzealnicy pracują nad upowszechnieniem zbiorów łódzkiej placówki w internecie. Specjalne wirtualne formaty przygotowali pracownicy Działu Edukacji MS.

13 kwietnia Muzeum Sztuki w Łodzi będzie świętowało 90. rocznicę utworzenia. Z tej okazji także zapowiedziano wiele atrakcji na muzealnych portalach społecznościowych.