Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Antonisz. Technika jest dla mnie rodzajem sztuki - wystawa w Zachęcie

6 marca 2013, 11:33
"Antonisz. Technika jest dla mnie rodzajem sztuki". Wystawę można oglądać trwa do 17 marca 2013 w Zachęcie
"Antonisz. Technika jest dla mnie rodzajem sztuki". Wystawę można oglądać trwa do 17 marca 2013 w Zachęcie / Media / ALEX CZYBA
Warszawska Zachęta prezentuje wystawę twórczości Juliana Antoniszczaka - współzałożyciela legendarnego Studia Filmów Animowanych w Krakowie, reżysera eksperymentalnych animacji i autora pełnych surrealistycznego humoru "animowanych dokumentów". Oprócz prezentacji bogatego dorobku filmowego Antonisza pokaz koncentrować się będzie na ukazaniu nie mniej fascynującego warsztatu artysty. Istotny element ekspozycji stanowić będzie archiwum artysty zawierającego dzienniki i "pomysłowniki" oraz skonstruowane przez artystę według własnego pomysłu mechaniczne urządzenia służące do pracy w technice non-camerowej. Projektowane i tworzone przez Antonisza maszyny oraz przedmioty codziennego użytku, a także pewne elementy specyficznej "architektury wnętrz" będącej również swoistym rękodziełem, pozwolą odtworzyć na wystawie szczególną atmosferę pracowni-laboratorium, w której - jak mówił Antoniszczak - technika stawała się rodzajem sztuki.
Reklama
Reklama
Tematy:
Antonisz Zachęta

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama