Warszawa
Reklama

Plakat, który trafia w sedno

5 kwietnia 2013, 11:52
O tym, że kreowany od ćwierć wieku przez Lexa Drewinskiego minimalistyczny styl graficzny znajduje fanów, a także naśladowców świadczy ponad 150 nagród i wyróżnień - głównie międzynarodowych - w renomowanych konkursach. Zdobywał pierwsze nagrody na całym świecie, m.in: na Międzynarodowej Wystawie Plakatu im. Heleny Rubinstein w Tel Awiwie, na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Mexico-City, na Międzynarodowym Triennale Plakatu Politycznego w Mons w Belgii, na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Zaproszonych w Colorado, Fort Collins, USA czy na Międzynarodowej Wystawie Plakatu w Ningbo, Chiny.
O tym, że kreowany od ćwierć wieku przez Lexa Drewinskiego minimalistyczny styl graficzny znajduje fanów, a także naśladowców świadczy ponad 150 nagród i wyróżnień - głównie międzynarodowych - w renomowanych konkursach. Zdobywał pierwsze nagrody na całym świecie, m.in: na Międzynarodowej Wystawie Plakatu im. Heleny Rubinstein w Tel Awiwie, na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Mexico-City, na Międzynarodowym Triennale Plakatu Politycznego w Mons w Belgii, na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Zaproszonych w Colorado, Fort Collins, USA czy na Międzynarodowej Wystawie Plakatu w Ningbo, Chiny. / Media
Muzeum Karykatury w Warszawie w dniach 16 kwietnia – 2 czerwca 2013 zaprezentuje twórczość jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie przedstawicieli sztuki współczesnego plakatu i designu LEXA DREWINSKIEGO. Na wystawie prezentowane będą najważniejsze prace artysty od 1984 roku, w tym autorski LexICON A-Z, który został wytypowany i wystawiony przez Centre Georges Pompidou w Paryżu jako obiekt zapowiadający XXI wiek. Sposób w jaki Lex Drewinski działa poprzez swoje prace na odbiorcę jest bezkompromisowy, doskonale czytelny, uderzający. Artysta od lat w swojej twórczości podejmuje najtrudniejsze tematy społeczne takie jak: głód, faszyzm, przemoc, rasizm, bieda i konsumpcjonizm świata zachodniego. Kieruje się zasadą: mniej znaczy więcej.

Powiązane

Reklama
Reklama
Tematy: Warszawa
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama