Warszawa
Reklama

Plakat, który trafia w sedno

5 kwietnia 2013, 11:52
O tym, że kreowany od ćwierć wieku przez Lexa Drewinskiego minimalistyczny styl graficzny znajduje fanów, a także naśladowców świadczy ponad 150 nagród i wyróżnień - głównie międzynarodowych - w renomowanych konkursach. Zdobywał pierwsze nagrody na całym świecie, m.in: na Międzynarodowej Wystawie Plakatu im. Heleny Rubinstein w Tel Awiwie, na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Mexico-City, na Międzynarodowym Triennale Plakatu Politycznego w Mons w Belgii, na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Zaproszonych w Colorado, Fort Collins, USA czy na Międzynarodowej Wystawie Plakatu w Ningbo, Chiny.
O tym, że kreowany od ćwierć wieku przez Lexa Drewinskiego minimalistyczny styl graficzny znajduje fanów, a także naśladowców świadczy ponad 150 nagród i wyróżnień - głównie międzynarodowych - w renomowanych konkursach. Zdobywał pierwsze nagrody na całym świecie, m.in: na Międzynarodowej Wystawie Plakatu im. Heleny Rubinstein w Tel Awiwie, na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Mexico-City, na Międzynarodowym Triennale Plakatu Politycznego w Mons w Belgii, na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, na Międzynarodowym Biennale Plakatu Zaproszonych w Colorado, Fort Collins, USA czy na Międzynarodowej Wystawie Plakatu w Ningbo, Chiny. / Media
Muzeum Karykatury w Warszawie w dniach 16 kwietnia – 2 czerwca 2013 zaprezentuje twórczość jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie przedstawicieli sztuki współczesnego plakatu i designu LEXA DREWINSKIEGO. Na wystawie prezentowane będą najważniejsze prace artysty od 1984 roku, w tym autorski LexICON A-Z, który został wytypowany i wystawiony przez Centre Georges Pompidou w Paryżu jako obiekt zapowiadający XXI wiek. Sposób w jaki Lex Drewinski działa poprzez swoje prace na odbiorcę jest bezkompromisowy, doskonale czytelny, uderzający. Artysta od lat w swojej twórczości podejmuje najtrudniejsze tematy społeczne takie jak: głód, faszyzm, przemoc, rasizm, bieda i konsumpcjonizm świata zachodniego. Kieruje się zasadą: mniej znaczy więcej.

Powiązane

Reklama
Reklama
Tematy: Warszawa

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama